GMC04X7R153J25NT
Mfr.Part #
GMC04X7R153J25NT
Description
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0402
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Spacing :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.015 µF
Thickness (Max) :
0.024 (0.60mm)
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
GMC04X7R153J25NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC04X7R153J25NT
GMC 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039L x 0.020W 1.00mm x 0.50mm X7R ±5% 0.015µF