GMC04CG511J100NT
Mfr.Part #
GMC04CG511J100NT
Description
CAP CER 510PF 100V C0G/NP0 0402
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Capacitance :
510 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Datasheets
GMC04CG511J100NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC04CG511J100NT
GMC 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039L x 0.020W 1.00mm x 0.50mm C0G NP0 ±5% 510pF