GMC04CG4R0B50NT
Mfr.Part #
GMC04CG4R0B50NT
Description
CAP CER 4PF 50V C0G/NP0 0402
Ceramic Capacitors
Output Voltage :
0,6V...+5,5V
Output Type :
Adjustable
Note :
Lead Spacing :
MSL :
n/a
Voltage - Rated :
50V
Features :
Input Voltage :
1,8V...+5,5V
Tolerance :
±0.1pF
Mounting Type :
SMD
Series :
LTC
RoHS :
yes
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature :
-40...+85°C
Capacitance :
4 pF
Ratings :
Frequency :
1200kHz
Datasheets
GMC04CG4R0B50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC04CG4R0B50NT
LTC 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039L x 0.020W 1.00mm x 0.50mm C0G NP0 ±0.1pF 4pF