GMC04CG3R3D50NT
Mfr.Part #
GMC04CG3R3D50NT
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0402
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
3.3 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Datasheets
GMC04CG3R3D50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC04CG3R3D50NT
GMC 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039L x 0.020W 1.00mm x 0.50mm C0G NP0 ±0.5pF 3.3pF