GMC04CG2R4C50NT
Mfr.Part #
GMC04CG2R4C50NT
Description
CAP CER 2.4PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Capacitance :
2.4 pF
Voltage - Rated :
50V
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Datasheets
GMC04CG2R4C50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC04CG2R4C50NT
GMC 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039L x 0.020W 1.00mm x 0.50mm C0G NP0 ±0.25pF 2.4pF