GMC04CG2R2D50NT
Mfr.Part #
GMC04CG2R2D50NT
Description
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0402
Lead Spacing :
Failure Rate :
Capacitance :
2.2 pF
Thickness (Max) :
0.024 (0.60mm)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
GMC04CG2R2D50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC04CG2R2D50NT
GMC 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039L x 0.020W 1.00mm x 0.50mm C0G NP0 ±0.5pF 2.2pF