GMC04CG220K16NT
Mfr.Part #
GMC04CG220K16NT
Description
CAP CER 22PF 16V C0G/NP0 0402
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Tolerance :
±10%
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
22 pF
Datasheets
GMC04CG220K16NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC04CG220K16NT
GMC 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039L x 0.020W 1.00mm x 0.50mm C0G NP0 ±10% 22pF