GMC04CG121J50NT
Mfr.Part #
GMC04CG121J50NT
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance :
120 pF
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Height - Seated (Max) :
Datasheets
GMC04CG121J50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC04CG121J50NT
GMC 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039L x 0.020W 1.00mm x 0.50mm C0G NP0 ±5% 120pF