GMC02CG100J50NT
Mfr.Part #
GMC02CG100J50NT
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0201
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Capacitance :
10 pF
Thickness (Max) :
0.013 (0.33mm)
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
GMC02CG100J50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC02CG100J50NT
GMC 0201 0603Metric Ceramic Capacitor 0.024L x 0.012W 0.60mm x 0.30mm C0G NP0 ±5% 10pF