GMC02CG100J25NT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GMC02CG100J25NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
GMC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10 pF
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Thickness (Max) :
0.013 (0.33mm)
Features :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Spacing :
Product Status :
Active
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Style :
Datasheets
GMC02CG100J25NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC02CG100J25NT
GMC 0201 0603Metric Ceramic Capacitor 0.024L x 0.012W 0.60mm x 0.30mm C0G NP0 ±5% 10pF