GLF2012T101K
Mfr.Part #
GLF2012T101K
Description
FIXED IND 100UH 110MA 4 OHM SMD
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
1.35mm
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
DC Current :
110mA
Military Standard :
Not
Tolerance :
±10%
Ferrite
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Type :
Wirewound
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Current - Saturation :
30mA
Weight :
15mg
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-20°C~105°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 months ago)
Max DC Current :
450mA
Inductance :
100μH
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Current Rating :
110mA
DC Resistance (DCR) :
4Ohm
Number of Terminations :
2
Published :
Datasheets
GLF2012T101K
TDK Corporation GLF2012T101K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD