GA30K5A1IA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA30K5A1IA
Manufacturer
TE Connectivity Measurement Specialties
Package / Case
Bead
Datasheet
Download
Description
THERMISTOR NTC 30KOHM 3942K BEAD
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Product Category :
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
2015
B25/85 :
3942K
Package / Case :
Bead
Series :
II
B Value Tolerance :
±0.5%
Resistance Tolerance :
±0.1°C
Resistance :
30kOhm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Free Hanging
Length :
75.946mm
Resistance in Ω @ 25°C :
30k
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Diameter :
2.4mm
Datasheets
GA30K5A1IA
TE Connectivity Measurement Specialties GA30K5A1IA
II Series 30k Free Hanging -40°C~125°C 3942K B Value Tolerance:±0.5% Bulk
GA30K5A1IA Overview
GA30K5A1IA Features
Package/Case: Bulk
II Series
Operating Temperature: -40°C~125°C
30kOhm Resistance