FX28R1261-2
Mfr.Part #
FX28R1261-2
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
FERRITE 135OHM HINGED 25.1X0.9MM
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
Cable Ferrites
Material :
28
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Free Hanging
Type :
Flat
Design :
Hinged (Snap On)
Outer Dimension :
1.260 W x 0.303 H (32.00mm x 7.70mm)
Published :
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
4 Weeks
Impedance @ Frequency :
135Ohm @ 100MHz
Length :
0.382 9.70mm
Diameter - Inner :
0.988 W x 0.035 H (25.10mm x 0.90mm)
Datasheets
FX28R1261-2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 150 OHM SOLID
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 246 OHM HINGED 8MM
    FERRITE CORE 100 OHM SOLID
    FERRITE CORE 338 OHM SOLID
    FERRITE CORE 321 OHM HINGED 6MM