FTD83-14-C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FTD83-14-C
Manufacturer
Panduit Corporation
Description
CONN FERRULE DIN 8AWG RED
Stock
588
In Stock :
588
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Terminal Block Wire Ferrules
Color :
Red
Factory Lead Time :
4 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
26mm
Size :
8 AWG 10.00mm2
Length - Pin :
14.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
2013
Lead Length :
14mm
Type :
Two Wire
Series :
Pan-Term®
Insulation :
Insulated
Style :
DIN
Length - Overall :
26.00mm