FSP-21A-16
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FSP-21A-16
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
CABLE FLXSTRP 16POS 2.54MM 1"
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
5 Weeks
Pitch :
0.100 2.54mm
Length :
1.000 25.40mm
Cable Type :
Flexstrip
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Completely Exposed Wires on Both Sides
Length - Exposed Ends :
0.125 3.18mm