FSDXL83-12-C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FSDXL83-12-C
Manufacturer
Panduit Corporation
Description
CONN FERRULE DIN 8AWG RED
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Terminal Block Wire Ferrules
Radiation Hardening :
No
Published :
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Size :
8 AWG 10.00mm2
Length :
24mm
Type :
Single Wire
Length - Overall :
24.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
4 Weeks
Color :
Red
Length - Pin :
12.00mm
Style :
DIN
Insulation :
Insulated
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Length :
12mm