FSDX84-12-C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FSDX84-12-C
Manufacturer
Panduit Corporation
Description
CONN FERRULE DIN 6AWG BLUE
Stock
822
In Stock :
822
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Terminal Block Wire Ferrules
Length - Pin :
12.00mm
Wire/Cable Gauge :
6 AWG
Factory Lead Time :
4 Weeks
Color :
Blue
Published :
2011
Length :
23mm
Style :
DIN
Type :
Single Wire
Radiation Hardening :
No
Size :
6 AWG 16.00mm2
Length - Overall :
23.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Length :
12mm