FSBM10SH60A
Mfr.Part #
FSBM10SH60A
Manufacturer
onsemi
Package / Case
32-PowerDIP Module (1.370, 34.80mm)
Description
SMART POWER MODULE 10A SPM32-AA
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Power Driver Modules
Number of Pins :
32
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Configuration :
3 Phase
Collector Emitter Breakdown Voltage :
600V
Package / Case :
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
600V
Power Dissipation :
43W
Current :
10A
Series :
SPM®
Lead Free :
Lead Free
Published :
Collector Emitter Saturation Voltage :
2.5V
Datasheets
FSBM10SH60A
Introducing Power Driver Modules onsemi FSBM10SH60A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:32, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:32-PowerDIP Module (1.370, 34.80mm), Type:IGBT, FSBM10SH60A pinout, FSBM10SH60A datasheet PDF, FSBM10SH60A amp .Beyond Power Driver Modules onsemi FSBM10SH60A ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.