FSBB20CH60L
Mfr.Part #
FSBB20CH60L
Manufacturer
Fairchild Semiconductor
Package / Case
27-PowerDIP Module (1.205, 30.60mm)
Description
AC MOTOR CONTROLLER, 40A
Stock
157
In Stock :
157
Manufacturer :
Fairchild Semiconductor
Product Category :
Power Driver Modules
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Isolation :
2500Vrms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage :
600V
Configuration :
3 Phase
Current :
20A
Package / Case :
Series :
SPM®
Datasheets
FSBB20CH60L
Introducing Power Driver Modules Fairchild Semiconductor FSBB20CH60L from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:600V, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205, 30.60mm), Type:IGBT, FSBB20CH60L pinout, FSBB20CH60L datasheet PDF, FSBB20CH60L amp .Beyond Power Driver Modules Fairchild Semiconductor FSBB20CH60L ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.