FSBB15CH120DF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FSBB15CH120DF
Manufacturer
onsemi
Package / Case
27-PowerDIP Module (1.205, 30.60mm)
Datasheet
Download
Description
SPM3V 1200V V2 15A
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Power Driver Modules
Supply Voltage :
15V
Series :
Motion SPM® 3
JESD-609 Code :
e3
Max Operating Temperature :
150°C
Min Breakdown Voltage :
1.2kV
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Position :
Dual
Voltage - Isolation :
2500Vrms
Temperature Grade :
Automotive
Supply Voltage-Min (Vsup) :
13.5V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
27
Pbfree Code :
yes
Type :
IGBT
Supply Voltage-Max (Vsup) :
16.5V
Configuration :
3 Phase Inverter
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
2.6V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Package / Case :
Current :
15A