FSAM30SM60A
Mfr.Part #
FSAM30SM60A
Manufacturer
onsemi
Package / Case
32-PowerDIP Module (1.370, 34.80mm)
Description
SMART POWER MODULE 30A SPM32-AA
Stock
383
In Stock :
383
Manufacturer :
onsemi
Power Dissipation :
62W
Collector Emitter Saturation Voltage :
2.3V
Height :
7.2mm
32.58g
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Length :
60mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
16.5V
ECCN Code :
EAR99
Width :
31mm
Package / Case :
Min Breakdown Voltage :
600V
Published :
2011
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
2.3V
Collector Emitter Breakdown Voltage :
600V
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
62W
Min Operating Temperature :
-20°C
Max Current Rating :
30A
Supply Voltage-Min (Vsup) :
13.5V
Supply Voltage :
15V
Output Current :
30A
Radiation Hardening :
No
Datasheets
FSAM30SM60A
Introducing Power Driver Modules onsemi FSAM30SM60A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:32, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:32-PowerDIP Module (1.370, 34.80mm), Type:IGBT, Number of Terminations:32, FSAM30SM60A pinout, FSAM30SM60A datasheet PDF, FSAM30SM60A amp .Beyond Power Driver Modules onsemi FSAM30SM60A ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.