FSAM15SH60A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FSAM15SH60A
Manufacturer
onsemi
Package / Case
32-PowerDIP Module (1.370, 34.80mm)
Datasheet
Download
Description
SMART POWER MODULE 15A SPM32-AA
Stock
144
In Stock :
144
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Power Driver Modules
Voltage - Isolation :
2500Vrms
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e3
REACH SVHC :
No SVHC
Weight :
32.58g
Configuration :
3 Phase
Published :
2011
ECCN Code :
EAR99
Output Current :
30A
Rise Time :
340ns
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
32
Number of Terminations :
32
Mount :
Through Hole
HTS Code :
Terminal Position :
Dual
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Supply Voltage-Min (Vsup) :
13.5V
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
2.5V
Height :
7.2mm
Width :
31mm
Type :
IGBT
Package / Case :
Supply Voltage :
15V
Max Supply Voltage :
16.5V
Length :
60mm
Number of Functions :
1
Radiation Hardening :
No
Collector Emitter Breakdown Voltage :
600V
Lifecycle Status :
LAST SHIPMENTS (Last Updated: 4 days ago)
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
Motion SPM® 2
Nominal Input Voltage :
253V
Frequency :
15kHz
Max Current Rating :
15A
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-20°C
Power Dissipation :
50W
Pbfree Code :
yes
Collector Emitter Saturation Voltage :
2.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Breakdown Voltage :
600V
Polarity :
NPN
Base Part Number :
FSAM15
Datasheets
FSAM15SH60A
Introducing Power Driver Modules onsemi FSAM15SH60A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:32, Number of Terminations:32, Type:IGBT, Package / Case:32-PowerDIP Module (1.370, 34.80mm), Mounting Type:Through Hole, Base Part Number:FSAM15, FSAM15SH60A pinout, FSAM15SH60A datasheet PDF, FSAM15SH60A amp .Beyond Power Driver Modules onsemi FSAM15SH60A ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.