FSAM20SM60A
Mfr.Part #
FSAM20SM60A
Manufacturer
onsemi
Package / Case
32-PowerDIP Module (1.370, 34.80mm)
Description
SMART POWER MODULE 20A SPM32-AA
Stock
39
In Stock :
39
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Power Driver Modules
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Turn On Delay Time :
350 ns
Turn-Off Delay Time :
880 ns
Power Dissipation :
59W
Max Current Rating :
20A
Length :
60mm
Through Hole
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Output Current :
20A
Min Breakdown Voltage :
600V
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
2.3V
Max Operating Temperature :
125°C
Supply Voltage-Max (Vsup) :
16.5V
Collector Emitter Breakdown Voltage :
600V
Collector Emitter Saturation Voltage :
2.3V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Package / Case :
1 (Unlimited)
Continuous Collector Current :
20A
Published :
2016
32.58g
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage-Min (Vsup) :
13.5V
Min Operating Temperature :
-20°C
Supply Voltage :
15V
Max Power Dissipation :
59W
Height :
7.2mm
Datasheets
FSAM20SM60A
Introducing Power Driver Modules onsemi FSAM20SM60A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:32, Package / Case:32-PowerDIP Module (1.370, 34.80mm), Number of Pins:32, Type:IGBT, FSAM20SM60A pinout, FSAM20SM60A datasheet PDF, FSAM20SM60A amp .Beyond Power Driver Modules onsemi FSAM20SM60A ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.