FP1070001
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FP1070001
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 10.779375MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Operating Frequency :
10.7MHz
Frequency :
10.779375MHz
Load Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Type :
MHz Crystal
Series :
SaRonix-eCera™ FP
Operating Mode :
Fundamental
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.045 1.15mm
Drive Level :
10 µW
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
15 Weeks
Frequency Stability :
±10ppm