FM0207FTE52-750R
Mfr.Part #
FM0207FTE52-750R
Description
RES 750 OHM 1% 0.6W AXIAL
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
750Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FM0207FTE52-750R
YAGEO FM0207FTE52-750R
750Ohm, 0.6W, Metal Film,