FM0207FTE52-1K3
Mfr.Part #
FM0207FTE52-1K3
Description
RES 1.3K OHM 1% 0.6W AXIAL
Resistance :
1.3kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
FM0207FTE52-1K3
YAGEO FM0207FTE52-1K3
1.3kOhm, 0.6W, Metal Film,