FM0207FTE52-16R
Mfr.Part #
FM0207FTE52-16R
Description
RES 16 OHM 1% 0.6W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
16Ohm
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FM0207FTE52-16R
YAGEO FM0207FTE52-16R
16Ohm, 0.6W, Metal Film,