FM0204JT-52-1K8
Mfr.Part #
FM0204JT-52-1K8
Description
RES 1.8K OHM 5% 0.4W AXIAL
Resistance :
1.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FM0204JT-52-1K8
YAGEO FM0204JT-52-1K8
1.8kOhm, 0.4W, Metal Film,