FIHAA10C2F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FIHAA10C2F
Manufacturer
XP Power
Description
EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
Stock
12
In Stock :
12
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
Power Line Filter Modules
Inductance :
2mH
Termination Style :
Quick Connect
Packaging :
Tray
Filter Type :
Single Phase
Factory Lead Time :
17 Weeks
Current :
10A
Mounting Type :
Chassis Mount
Approval Agency :
EN, UL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Configuration :
Two Stage
Frequency - Operating :
DC~400Hz
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
FIHAA10C2F
XP Power FIHAA10C2F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH