FI-WE31MVA1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FI-WE31MVA1
Manufacturer
JAE Electronics
Description
CONN RCPT 31POS 1.25MM
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Free Hanging, Panel Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Rows :
2
Wire Type :
FLAT FLEXIBLE CABLE
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Pins :
31
Contact Type :
Female Socket
Connector Type :
Receptacle
Wire/Cable Type :
Flat Flexible
Number of Positions :
31
Pitch :
0.049 1.25mm