FE2X47-4-2NL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FE2X47-4-2NL
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 400MA 2LN TH
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
Voltage - Rated AC :
250V
Inductance :
47 mH
Reach Compliance Code :
Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Approval Agency :
Product Status :
Active
ECCN Code :
EAR99
Pulse Electronics Corporation
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.7Ohm
Size / Dimension :
0.921Lx0.626W 23.39mmx15.90mm
Approvals :
Current Rating (Max) :
400mA
HTS Code :
Mount :
Through Hole
Voltage Rating - DC :
Series :
FE2X
Lead/Base Style :
PC Pin
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height (Max) :
1.000 (25.40mm)
Packaging :
Tray
Current :
400mA
Package :
Tray
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Voltage Rating - AC :
250V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Lines :
2
Ratings :
Published :
2012
Features :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
25.4mm
Datasheets
FE2X47-4-2NL
Pulse Electronics FE2X47-4-2NL
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD