FCC17C37AD280
Mfr.Part #
FCC17C37AD280
Description
CONN DSUB ADAPTER DB37F DB37M
Stock
32
In Stock :
32
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Adapters
Orientation :
Straight
Published :
2005
Includes :
3 pcs - 1 Connector, 2 Jack Screws
Convert To (Adapter End) :
D-Sub, 37 Pin Female
Connector Type A :
D-Sub, Standard
Mount :
Panel
Convert From (Adapter End) :
D-Sub, 37 Pin Male
Gender Type B :
FEMALE
Gender Type A :
Male
Connector Style :
Connector Saver
Connector Type B :
D-Sub, Standard
Number of Pins :
37
Contact Material :
Bronze
Feature :
Filter
Capacitance :
47nF
Radiation Hardening :
No
FCC17
Housing Color :
Black
Plating :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current Rating :
5A