FCC17B25AD440
Mfr.Part #
FCC17B25AD440
Description
CONN DSUB ADAPTER DB25F DB25M
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Adapters
Max Supply Voltage (DC) :
200V
Convert From (Adapter End) :
D-Sub, 25 Pin Male
Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
85°C
Connector Style :
Connector Saver
Gender Type B :
FEMALE
Orientation :
Straight
Depth :
29.08mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Convert To (Adapter End) :
D-Sub, 25 Pin Female
Current Rating :
5A
Shell Material :
Steel
FCC17
Current Rating (Amps) :
5A
Capacitance :
820pF
Contact Plating :
Gold
Connector Type B :
D-Sub, Standard
15.0μin 0.38μm
Length :
53.04mm
Feature :
Filter
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Ports :
1
Min Operating Temperature :
-40°C