FCC17A15AD2E0
Mfr.Part #
FCC17A15AD2E0
Description
CONN DSUB ADAPTER DB15F DB15M
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Adapters
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Connector Type A :
D-Sub, Standard
Contact Material :
Bronze
7 Weeks
Convert To (Adapter End) :
D-Sub, 15 Pin Female
Mount :
Panel
Orientation :
Straight
Gender Type A :
Male
Includes :
3 pcs - 1 Connector, 2 Jack Screws
Feature :
Filter
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Connector Type B :
D-Sub, Standard
Gender Type B :
FEMALE
Capacitance :
2.2nF
Reach Compliance Code :
Unknown
Housing Color :
Black
Convert From (Adapter End) :
D-Sub, 15 Pin Male
Current Rating :
5A
Operating Temperature :
-40°C~85°C