FC5BQCCMC16.0-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FC5BQCCMC16.0-T1
Manufacturer
Fox Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
Stock
800
In Stock :
800
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Frequency :
16MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Drive Level :
500 µW
Operating Mode :
Fundamental
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.2 (mm)/L0.197XB0.126XH0.047 (inch)
Frequency Stability :
±30ppm
Series :
C5BQ
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
MHz Crystal
Operating Frequency :
16MHz
Surface Mount :
yes
Load Capacitance :
20pF