FC4SDCBMF3.6864-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FC4SDCBMF3.6864-T1
Manufacturer
Fox Electronics
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 3.6864MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
Factory Lead Time :
11 Weeks
Type :
MHz Crystal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Size / Dimension :
0.461Lx0.197W 11.70mmx5.00mm
Frequency Stability :
±50ppm
Load Capacitance :
20pF
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Operating Mode :
Fundamental
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200Ohm
Series :
HC49SDLF
JESD-609 Code :
e1
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
HC-49/US
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
3.6864MHz
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm