FC4STCBMF11.0
Mfr.Part #
FC4STCBMF11.0
Manufacturer
Fox Electronics
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 11MHZ 20PF TH
Crystals
Height Seated (Max) :
0.142 3.60mm
Drive Level :
100 µW
Mounting Type :
Through Hole
Load Capacitance :
20pF
Operating Frequency :
11.0592MHz
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Packaging :
Bulk
Frequency :
11.0592MHz
Series :
HC49SLF
Frequency Stability :
±50ppm
JESD-609 Code :
e1
Package / Case :
HC-49/US
Factory Lead Time :
11 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Surface Mount :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Bag
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm