FC4STBBEF6.144
Mfr.Part #
FC4STBBEF6.144
Description
CRYSTAL 6.144MHZ 10PF TH
Crystals
Resistance :
2 MOhms
Package :
Bulk
Power (Watts) :
500W
Composition :
Metal Foil
Temperature Coefficient :
±2.5ppm/°C
Series :
FNP
Type :
Shunt, Battery
Applications :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±0.1%