FC4SDCBMF25.0-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FC4SDCBMF25.0-T1
Manufacturer
Fox Electronics
Package / Case
HC-49/SDLF SMD
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
Series :
HC49SDLF
Package Length :
11.7(Max)
Crystal/Resonator Type :
PARALLEL - FUNDAMENTAL
RoHS Status :
RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency Tolerance :
30 PPM
Operating Frequency :
25 MHz
Frequency Stability (ppm) :
±50
Minimum Operating Temperature (°C) :
-20
Additional Feature :
TR, 13 INCH
Physical Dimension :
L11.7XB5.0XH4.5 (mm)/L0.461XB0.197XH0.177 (inch)
Pin Count :
2
Maximum Operating Temperature (°C) :
70
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
25(MHz)
Frequency Aging (ppm/Year) :
±3
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lead Shape :
Flat
Type :
Crystal
Load Capacitance :
20 pF
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance (pF) :
20
Package Width :
5(Max)
Screening Level :
COMMERCIAL
Height - Seated (Max) :
0.177 (4.50mm)
Operating Mode :
Fundamental
PCB changed :
2
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Product Length (mm) :
11.7(mm)
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.461 L x 0.197 W (11.70mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance (ppm) :
±30
Series Resistance :
30 Ω
Product Status :
Active
Frequency Stability :
50 PPM
Standard Frequency (MHz) :
25
Typical Drive Level (uW) :
100
Package / Case :
HC-49/SDLF SMD
Packaging :
Tape and Reel
Mounting Style :
Standard Package Name :
HC-49
ECCN (US) :
EAR99
Product Height (mm) :
4.5(mm)
Operating Temperature :
-20 to 70 °C
Operating Temp Range :
-20C to 70C
Mounting :
Mounting Feature :
Standard Frequency :
25 MHz