FC2BSCCLF25.0-T3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FC2BSCCLF25.0-T3
Manufacturer
Fox Electronics
Description
CRYSTAL 25MHZ 18PF SMT
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
ECCN (US) :
EAR99
Load Capacitance :
18 pF
Mode of Oscillation :
Fundamental
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Series Resistance (Ohm) :
50
PCB changed :
4
Operating Temperature :
-20 to 70 °C
Packaging :
Tape and Reel
Product Status :
Active
Load Capacitance (pF) :
18
Series :
Package Width :
2
Pin Count :
4
Maximum Operating Temperature (°C) :
70
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Aging (ppm/Year) :
±5
Factory Lead Time :
9 Weeks
Reach Compliance Code :
Compliant
Aging :
5 PPM/YEAR
Type :
Crystal
Package :
Tape and Reel (TR)
Package Length :
2.5
Supplier Package :
CSMD
Mounting :
Surface Mount
Frequency Stability (ppm) :
±30
Standard Frequency (MHz) :
25
Drive Level :
100 µW
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Series Resistance :
50 Ω