FBA04VA900KE-00
Mfr.Part #
FBA04VA900KE-00
Package / Case
Axial
Description
FERRITE BEAD 90 OHM AXIAL 1LN
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Impedance :
90Ohm
Test Frequency :
100MHz
Package / Case :
Axial
RoHS Compliant
Max DC Current :
7A
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
Mount :
Diameter :
3.5mm
Published :
Filter Type :
FERRITE BEAD
Number of Lines :
1
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Height :
9mm
Impedance @ Frequency :
90Ohm @ 100MHz
Rated Current :
7A
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Datasheets
FBA04VA900KE-00
TAIYO YUDEN FBA04VA900KE-00
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN