FBA03HA450VS-00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FBA03HA450VS-00
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Axial, Kinked Radial Bend
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Impedance @ Frequency :
45Ohm @ 50MHz
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
Series :
FB
Rated Current :
7A
Number of Functions :
1
Packaging :
Bulk
Physical Dimension :
D2.5XH4.5 (mm)/D0.098XH0.177 (inch)
Diameter :
2.5mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height (Max) :
0.492 12.50mm
ECCN Code :
EAR99
Output Impedance :
45Ohm Ω
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Additional Feature :
Axial Lead
Insulation Resistance-Min :
1MOhm
Package / Case :
Axial, Kinked Radial Bend
Filter Type :
Power Line
Current Rating (Max) :
7A
Datasheets
FBA03HA450VS-00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN