F845DM473M760C
Mfr.Part #
F845DM473M760C
Description
47NF76VAC V
Product Category :
Unclassified
Capacitance :
47nF
Package / Case :
Radial
Lead Diameter :
800 µm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
26mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Depth :
9mm
Tolerance :
20%
Max Operating Temperature :
105°C
Lead Pitch :
22.5mm
Mount :
Through Hole
Datasheets
F845DM473M760C
47nF Film Capacitor 20% Radial Through Hole