F845DD103M760C
Mfr.Part #
F845DD103M760C
Description
10NF76VAC V
Stock
502
In Stock :
502
Product Category :
Unclassified
Lead Spacing (nom) :
22.5 mm
Capacitance :
10nF
Construction :
Radial
Product Diameter (mm) :
Not Required mm
Seated Plane Height :
14.5 mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Tray
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
Not Required
Tolerance :
20%
Lead Diameter :
800 µm
Length :
26mm
Product Depth (mm) :
6.5 mm
Lead Pitch :
22.5mm
Product Length (mm) :
26 mm
Depth :
6.5mm
Max Operating Temperature :
105°C
Tolerance (+ or -) :
20%
Operating Temp Range :
-40C to 105C
Rad Hardened :
No
Size (mm) :
26 X 6.5 X 14.5
Product Height (mm) :
14.5 mm
Lead Diameter (nom) :
0.8 mm
Type :
EMI Suppression
Mounting Style :
Through Hole
Voltage :
1500VDC/760VAC
PP
Temp Coeff (Dielectric) :
PP
Package / Case :
Datasheets
F845DD103M760C
Introducing Unclassified KEMET F845DD103M760C from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:EMI Suppression, Voltage:1500VDC/760VAC, Package / Case:Radial, F845DD103M760C pinout, F845DD103M760C datasheet PDF, F845DD103M760C amp .Beyond Unclassified KEMET F845DD103M760C ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
10nF Film Capacitor 20% Radial Through Hole