EXC-3BB221H
Mfr.Part #
EXC-3BB221H
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Material :
Ferrite
Width :
0.8mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Multilayer Chip
Impedance @ Frequency :
220Ohm @ 100MHz
Number of Functions :
1
Current Rating (Max) :
200mA
HTS Code :
Series :
EXC3B
Operating Temperature (Min) :
-25°C
Published :
2006
Operating Temperature (Max) :
85°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Rated Current :
0.2A
Packing Method :
Tape and Reel
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
HIGH SPEED SIGNAL TYPE
Output Impedance :
220Ohm Ω
RoHS Status :
RoHS Compliant
Filter Type :
Signal Line
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height (Max) :
0.039 1.00mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Number of Lines :
1
Pbfree Code :
yes
Datasheets
EXC-3BB221H
Panasonic EXC-3BB221H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN