EXC-14CS900H
Mfr.Part #
EXC-14CS900H
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0302 (0806 Metric)
Datasheet
Download
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD ESD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Common Mode Chokes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
3.3Ohm Typ
Series :
EXC14
Height (Max) :
0.020 0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Filter Type :
Signal Line
Number of Lines :
2
Impedance @ Frequency :
90Ohm @ 100MHz
Package / Case :
0302 (0806 Metric)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.034Lx0.026W 0.86mmx0.66mm
Feature :
ESD
Current Rating (Max) :
100mA
Voltage - Rated DC :
5V