EXC-24CS900U
Mfr.Part #
EXC-24CS900U
Package / Case
0503 (1308 Metric)
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD ESD
RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Filter Type :
Signal Line
Feature :
ESD
Impedance @ Frequency :
90Ohm @ 100MHz
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
3Ohm
Package / Case :
0503 (1308 Metric)
Published :
Current Rating (Max) :
100mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Pins :
6
Size / Dimension :
0.049Lx0.039W 1.25mmx1.00mm
Voltage - Rated DC :
5V