EXC-24CE360UP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXC-24CE360UP
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Datasheet
Download
Description
CMC 200MA 2LN 36 OHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Common Mode Chokes
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
Tape and Reel
Impedance :
36Ohm
ECCN Code :
EAR99
Max DC Current :
200mA
Impedance @ Frequency :
36Ohm @ 100MHz
Series :
EXC24
Published :
Case Code (Metric) :
Filter Type :
Signal Line
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) (Max) :
1Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
5V
Shielding :
Unshielded
Factory Lead Time :
11 Weeks
Pbfree Code :
yes
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
5V
Current Rating :
200mA
Frequency :
100MHz
Size / Dimension :
0.049Lx0.039W 1.25mmx1.00mm
Current :
200mA
Tolerance :
25%
Number of Functions :
2
Core Material :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Current :
200mA
Width :
1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Lines :
2
Test Frequency :
100MHz
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.15mm