EXC-18CE201U
Mfr.Part #
EXC-18CE201U
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CMC 100MA 4LN 200 OHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Common Mode Chokes
DC Resistance (DCR) (Max) :
3.5Ohm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Frequency :
100MHz
Number of Pins :
8
Voltage - Rated DC :
5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
4
Filter Type :
Signal Line
Termination :
SMD/SMT
Rated Voltage :
5V
Radiation Hardening :
No
Published :
Impedance :
200Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Test Frequency :
100MHz
Tolerance :
20%
Number of Lines :
4
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
900μm
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packing Method :
Tape and Reel
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance @ Frequency :
200Ohm @ 100MHz
Rated Current :
0.1A
Height :
508μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max DC Current :
100mA