ER1537-01KR
Mfr.Part #
ER1537-01KR
Description
FIXED IND 180NH 1.81A 55 MOHM TH
Q @ Freq :
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant :
460MHz
Lead Diameter :
0.635 mm
Size / Dimension :
0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Current Rating :
1.81A
Test Frequency :
25MHz
Max DC Current :
1.81A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
180nH
Tolerance :
±10%
Lead Length :
36.53mm
DC Resistance (DCR) :
55mOhm Max
Datasheets
ER1537-01KR
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD